Hullumeelse motospordiala MM-etapp tuuakse Tallinnasse

26. oktoobril peetakse Unibet Arenal vaatemängulise X-Trial’i maailmameistrivõistluste etapp, mis toob siinse publiku ette ala absoluutse maailma paremiku.

Triali maailmatippe on Tallinnasse meelitatud juba kahel eelnevalgi aastal, kui korraldati show-võistlusi TRIXS. Need üritused tõid Eesti publiku ette MM-sarja esikolmiku ning parimad triali-mehed Baltimaadest ja Soomest. Nüüd tõstetakse aga latt veelgi kõrgemale, sest TRIXSi korraldustiimile usaldati X-Triali maailmameistrivõistluste etapi korraldamise õigus.

„Eesti sai MM-etapi korraldusõiguse, sest kahel eelneval aastal on Tallinnas peetud muljetavaldavad rahvusvahelised võistlused, kus on püsti pandud võimas show ning ehitatud erakordne rada. Anda X-Triali maailmameistrivõistluste etapi korraldus eestlastele oli meie arvates igati loogiline samm,“  selgitab MM-sarja promootori Esdeux Organisation direktor Bernard Estripeau.

„Ühtlasi on see ka areng MM-sarja jaoks, sest võistluskalendrisse lisandub riik, kus varem pole selle ala maailmameistrivõistlusi peetud. Tänu sellele muutub ka X-Trial rahvusvahelisemaks,“ lisab ta.

„MM-i korraldamine Eestis on meie jaoks suur au ja tunnustus eelnevatel aastatel tehtud töö eest,” nendib MM-etapi korraldaja Kaino Tülle. “TRIXS võistlussari äratas suurt tähelepanu nii korralduse, ülesehituse kui ka kogu kaasneva osas – korrektsus asjaajamises, toetajate suur panus, lepingute täitmise täpsus ning samuti pealtvaatajate aktiivne kaasaelamine. Kõik eelnev tekitas huvi ja usalduse X-Trial promootori ja rahvusvahelise mootorrattaspordi liidu FIM ametnikes ning nii pakutigi meile 2024 MM-võistlussarja osavõistluse läbiviimise õigust. Vastutus saab olema varasemast suurem ning ka töö pingelisem, kuid see kõik on oluline nii ala arengut silmas pidades, kui ka tegelikult heaks reklaamiks kogu Eestile,” lisab Tülle.

Tema kolleeg Oliver Läll tõdeb, et MM-etapi korraldusõigus tuli meeldiva üllatusena: “Me oleme koguaeg tegutsenud eesmärgiga tuua MM-etapp Eestisse. Ise lootsime, et see võiks juhtuda aastal 2025, kui Tallinn on Euroopa spordipealinn. Et see unistus saab teoks juba tänavu, oli kahtlemata üllatus. Nüüd on mõistagi meie eesmärgiks teha tänavu nii tugev võistlus, et saaksime MM-etapi korraldusõiguse ka 2025 aastaks. Meeskond on täis väge ja tahet andmaks parima kõiges – eksimise ruumi ei ole.”

MM-sarjas sõidetakse tänavu 8 etappi. Tallinna etapp leiab aset 26. oktoobril. Nii Läll kui ka Tülle lubavad, et Eesti pakub triali-maailmale vaatemängulise ürituse, kus tippspordi kõrval pannakse suurt rõhku ka meelelahutusele. 

„Oleme saanud MM-i promootoriga kokkuleppele, et Tallinna etapil pakutakse meelelahutust rohkem kui näiteks Kesk-Euroopas toimuvatel MM-etappidel. Mis täpsemalt toimuma hakkab, ma jätaks veel üllatuseks. Pealtvaatajate ja võistlejate jaoks pakub aga heas mõttes lisapinget see, et tänavu jagatakse Tallinnas päriselt MM-punkte ehk sõitjad tulevad siia maksimaalselt pingutama, sest hea tulemus parandab kohta maailmameistrivõistluste üldtabelis,“ selgitab Läll.

Ka Bernard Estripeau usub, et põnevus saab Tallinnas olema hoopis uuel tasemel. “MM-publikule pakub enim huvi tippsõitjate omavaheline konkurents ja võimalus vahetult näha maailma parimaid võistlustules pingutamas. Võin kindlalt öelde, et kõikidel MM-etappidel valitseb väga tugev sportlik pinge ja kindlasti saab see nii olema ka Tallinnas.”

TRIXS 2024 saab avalöögi 26. oktoobril kell 16:00. Esimesed sõitjad on stardis kell 17:00. Piletid on müügil keskkonnas piletitasku.ee, samuti saab pääsme osta Unibet Arenal piletikassast. Lisainfo: www.trixs.ee